O nas

GAJRAJ

GAJRAJ to niesamowite miejsce, które wybraliśmy jako kolejny etap naszego wspólnego życia. Po wielu latach spędzonych w dużym mieście, postanowiliśmy zamieszkać w miejscu cichym i spokojnym, z dala od zgiełku wielkiego miasta. Zdecydowaliśmy, że zamiast żyć w ciągłym NIEDOCZASIE, wybierzemy życie w NIECZASIE! W zawieszeniu od stresów, szybkiego życia, byle jakiego jedzenia. Celebrujemy każdą chwilę, doceniamy świeże powietrze, dobre i zdrowe jedzenie, wycieczki w wolnym czasie (o który nadal trudno!) i rozmowy z naszymi drogimi Gośćmi. Ciężko pracujemy w naszych ogrodach, bo własne warzywa, owoce i zioła to podstawa naszej kuchni. Promujemy produkty lokalne (sery krowie, kozie, owcze, wędliny, chleby, jajka, zioła).

Gajów

Gajów (dawna nazwa Reichenforst) to kameralna, graniczna miejscowość w Kotlinie Kłodzkiej, nieopodal Gór Stołowych i Sowich oraz Wzgórz Ścinawskich i Wzgórz Włodzickich. Doskonałe miejsce wypadowe dla wycieczek pieszych, rowerowych, narciarskich, kajakowych, po stronie polskiej i czeskiej.

Dom nr 10

Dom nr 10 (tak, trafiliście w Dziesiątkę!) jest zabytkowym domem z udokumentowaną historią od roku 1841. Po gruntownym remoncie oddaliśmy go naszym Gościom w 180 rocznicę budowy Domu. Dom z Duszą. Urzekł nas od pierwszego wejrzenia. Powiedziałam wówczas: „Ten Dom niestety mi się podoba!” Był dla nas za duży i zbyt zniszczony, ale miał to coś. Poznaliśmy rodzinę poprzednich niemieckich właścicieli domu, potomków budowniczych; jesteśmy z nimi w stałym kontakcie i przyjaźni. Dom nas połączył a tragiczne historie naszych Rodzin są podobne.

Ekologia i nowoczesność

Ekologia i nowoczesność – zależało nam na tym, aby mimo rustykalnego charakteru domu jego funkcjonowanie było ekologiczne i nowoczesne. Korzystamy z fotowoltaiki, pompy ciepła i oczyszczalni ścieków.

Wystrój wnętrz

Wystrój wnętrz jest wynikiem szperania na pchlich targach i okolicznych domach. Chcieliśmy, aby nasz dom miał swój klimat nawiązujący do przeszłości. Miało być jak u Babci, wyszło jak u Prababci! Opalany drewnem piec służy jako dodatkowe, podgrzewane siedzisko. Nie wierzysz? Spróbuj!

Nasze zwierzęta

Nasze zwierzęta: te do których się przyznajemy to cztery koty (ale stan ulega ciągłym zmianom). To one wybrały nas i nasz dom a wcześniej były bezdomne. One rządzą na podwórku i w domu, więc właściciele psów czy osoby uczulone muszą to mieć na uwadze.

Często odwiedzają nas zwierzęta dzikie: bażanty, dzięcioły i mnóstwo ptasiej drobnicy, sarny, jelenie, zające, króliki. Zimą dokarmiamy nasz dziki kurnik.